Brak specjalistów na opolszczyźnie.

×

Komunikat o błędzie

  • Notice: Uninitialized string offset: 2 w eval() (linia 6 z /home/hektorw3/domains/18na18.pl/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Notice: Uninitialized string offset: 0 w eval() (linia 6 z /home/hektorw3/domains/18na18.pl/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Notice: Uninitialized string offset: 1 w eval() (linia 6 z /home/hektorw3/domains/18na18.pl/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
W placówkach medycznych na Opolszczyźnie brakuje lekarzy specjalistów. Na niektórych oddziałach jest tylko jedna osoba specjalizująca się w swojej dziedzinie.

Brak środków, ale również niedobór osób jest powodem takiej sytuacji.
W całym województwie jest jeden ginekolog onkologiczny, jeden urolog dziecięcy, dwóch kardiochirurgów, dwóch seksuologów i dwóch kardiologów dziecięcych. Ogółem na Opolszczyźnie 2430 lekarzy medycyny.

Brak jest prawie 11 specjalistów różnych dziedzin w tym także geriatrów. W województwie brakuje w ogóle otolaryngologa, hematologa dziecięcego, angiologa, toksykologa.

Niektóre specjalności nie cieszą się zainteresowaniem w szczególności choroby wewnętrzne, zakaźne i medycyna pracy. Szpitale chętnie przyjęły by nowych lekarzy, ale nie ma ani miejsc, ani środków na ten cel.Dodaj artykuł za darmo