Ciekawostki

×

Komunikat o błędzie

  • Notice: Uninitialized string offset: 2 w eval() (linia 6 z /home/hektorw3/domains/18na18.pl/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Notice: Uninitialized string offset: 0 w eval() (linia 6 z /home/hektorw3/domains/18na18.pl/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Notice: Uninitialized string offset: 1 w eval() (linia 6 z /home/hektorw3/domains/18na18.pl/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).

Badania kliniczne: w jaki sposób politycy mogą pomóc dzieciom chorym na nowotwory

Senacka komisja zdrowia przygotuje zmiany w przepisach dotyczących niekomercyjnych badań klinicznych. To odpowiedź na apel lekarzy, którzy od kilku miesięcy alarmują, że nowelizacja ustawy Prawo farmaceutyczne ograniczyła prowadzenie takich badań w kraju, utrudniając dostęp do nowoczesnych metod leczenia u dzieci chorych na nowotwory - m.in. neuroblastomę oraz ostrą białaczkę limfoblastyczną i szpikową.

Czy kolacja wigilijna może być zdrowa?

Wigilia Bożego Narodzenia zbliża się wielkimi krokami. W niektórych domach zapewne część potraw jest już gotowych, a od jutra zacznie się gotowanie kolejnych tradycyjnych dań, których powinno być 12. Jest to szczególny dzień, więc każdy wkłada w swoje posiłki dużo serca. Czy niekiedy nadmiar tych uczuć może okazać się zdradliwy dla naszego organizmu?
Dodaj artykuł za darmo