Ile zarabiają lekarze?

×

Komunikat o błędzie

  • Notice: Uninitialized string offset: 2 w eval() (linia 6 z /home/hektorw3/domains/18na18.pl/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Notice: Uninitialized string offset: 0 w eval() (linia 6 z /home/hektorw3/domains/18na18.pl/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Notice: Uninitialized string offset: 1 w eval() (linia 6 z /home/hektorw3/domains/18na18.pl/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
Najlepiej opłacani według raportu MZ dotyczącego wynagrodzeń lekarzy w publicznej służbie zdrowia, są ordynatorzy oddziału szpitalnego w Warszawie i woj. świętokrzyskim.

Analiza objeła 600 zakładów opieki zdrowotnej skąd resort zdrowia ściągał dane dotyczące zarobków.

Ordynator w Warszawie może zarobić nawet 12,6 tys. zł brutto, w świętokrzyskim minimalnie mniej 12,2 tys. zł brutto. W Krakowie zarobki już są znacznie niższe, bo jedyne 9,5 tys. zł brutto.

Do grypy arystokrackiej lekarzy zaliczyć można przede wszystkim neurochirurgów, kardiologów inwazyjnych, chirurgów, anestezjologów. Dobry anestezjolog wraz z dyżurami miesięcznie może otrzymać pensji od 14 do 20 tys. zł.

Szanse na największe zarobki mają chirurdzy naczyniowi. Z racji faktu, że lekarzy tej specjalności jest mało, to mogą oni żądać wyższych wynagrodzeń.Dodaj artykuł za darmo