Jak być pracownikiem efektywnym?

×

Komunikat o błędzie

  • Notice: Uninitialized string offset: 2 w eval() (linia 6 z /home/hektorw3/domains/18na18.pl/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Notice: Uninitialized string offset: 0 w eval() (linia 6 z /home/hektorw3/domains/18na18.pl/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Notice: Uninitialized string offset: 1 w eval() (linia 6 z /home/hektorw3/domains/18na18.pl/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
Praca nie rzadko daje nam w kość i zdarza się, że nie realizujemy planów i nałożonych na nas celów biznesowych. Najnowsze badania udowadniają, że może się to zmienić. Pracownicy, którzy regularnie uprawiają sport nie dość, że są bardziej efektywni to wystarczy jeden dzień w tygodniu pod hasłem "zdrowia", a wydajność takiej osoby zwiększa się nawet do 25 proc.

Nie od dziś wiadomo i wiele razy o tym pisaliśmy, że zdrowa dieta i wysiłek fizyczny zapobiega wielu schorzeniom, poprawia nasz nastrój, no i właśnie wpływa na naszą wydajność w pracy.

Naukowo udowodniono, że spożywanie cztery razy w tygodniu porcji warzyw i owoców wspomaga produktywność nawet do 20 proc. Nie można było jednak powiedzieć tego samego o osobach, które unikały tego typu jedzenia.

Dodatkowym plusem wpływającym na efektywną pracę były ćwiczenia fizyczne, które wystarczyło wykonywać trzy razy w tygodniu po 30 min. Osoby te o 15 proc. zwiększyły swoją produktywność podczas wykonywania pracy. Stwierdzono również, że osobom otyłym jest trudniej pracować, ponieważ nie rzadko wykazują się absencją w pracy.

Pytanie zatem: Czy pracodawcy powinni zapewnić swoim podwładnym zdrowsze środowisko pracy, zapewniając im kompleksową opiekę zdrowotną i programy zarządzania zdrowiem tj. karty MultiSport? Wychodzi na to, że tak. Pracodawcy, którzy chcą mieć w firmie zdrowego wydajnego pracownika i pragną, żeby realizował on dla nich cele biznesowe (tym samym zwiększał zyski firmy) powinni zadbać o dobre samopoczucie swojego pracownika.Dodaj artykuł za darmo