Jesteś chory? Zamiast do pracy, powinieneś Iść do łóżka!

Praca czasami bywa ważniejsza niż zdrowie. Sezon grypowy trwa już od grudnia i coraz więcej jest osób chorych, ale mimo to większość woli iść do pracy. Boimy się, że stracimy szansę na premię, awans, a w niektórych przypadkach nawet pracę.

Dlatego też z infekcjami wsiadamy do środków transportu, co prowadzi do większej ilości zarażonych.
Wszelkiego rodzaju wirusy podczas infekcji przenoszone są drogą kropelkową, wiec kichając, kaszląc, zarażamy osoby ze swojego otoczenia. Bakterie unoszą się w powietrzu, znajdują się na naszych biurkach, komputerach i ubraniach. Dzięki temu droga ich przenoszenia jest bardzo łatwa.

Wychodzimy z domu, mimo tego, że nie wyleczony wirus może przynieść poważniejsze konsekwencje. Wszystko inne staje na pierwszym miejscu, a zdrowie spada na drugi plan. Pamiętajmy jednak, że infekcja może przerodzić się w zapalenie oskrzeli, płuc, a nawet nerek. Wtedy już trzeba będzie dłużej zostać w łóżku lub nawet szpitalu.

Grypa w tym roku zbiera potężne żniwa. Chorych jest już ponad 261 tys i ta liczba nadal może wzrastać. Największą liczbę zachorowań stwierdzono w województwie mazowieckim - ponad 43 tys. osób i pomorskim - ponad 75 tys. Dlatego tym bardziej zadbajmy o swoje zdrowie. Z najczęstszych objawów jest gorączka, kaszel, infekcja gardła, dlatego warto zaopatrzyć się w leki wieloskładnikowe. Lepiej też samodzielnie nie podejmować decyzji o zażywaniu antybiotyków. To lekarz powinien dopasować odpowiedni lek na wirus, który zostanie u nas stwierdzony.Dodaj artykuł za darmo