Ser zamiast gumy do żucia?

×

Komunikat o błędzie

  • Notice: Uninitialized string offset: 2 w eval() (linia 6 z /home/hektorw3/domains/18na18.pl/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Notice: Uninitialized string offset: 0 w eval() (linia 6 z /home/hektorw3/domains/18na18.pl/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Notice: Uninitialized string offset: 1 w eval() (linia 6 z /home/hektorw3/domains/18na18.pl/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
Lekarze zaobserwowali, że żucie sera zapobiega zapaleniu dziąseł i próchnicy zębów. Taka tezę opublikowali naukowcy z Academy of General Dentistry na łamach "General Dentistry". Badanie zostało przeprowadzone na prawie 70 nastolatkach w wielu od 12 do 15 lat.

Młodzi uczestnicy zostali podzieleni na 3 grupy. Pierwsza z nich jadła ser cheddar, druga jogurt bez dodatku cukru, a trzecia piła mleko. pH w ustach mierzono co 10, 20, 30 minut po posiłku. Okazało się, że w pierwsza grupa uczestników dzięki spożywaniu sera wzrosło pH w ustach i utrzymywało się na wysokim poziomie przez długi czas.

Ser neutralizuje kwasy osadu nazębnego i podnosi pH płytki nazębnej. Dodatkowo zawiera fosforany wzmacniające szkliwo. Ser także stymuluje wytwarzanie śliny, która wpływa na utrzymanie pH w jamie ustnej.Dodaj artykuł za darmo