USA: zmarła 115-latka uznana za najstarszą osobę na świecie

×

Komunikat o błędzie

  • Notice: Uninitialized string offset: 2 w eval() (linia 6 z /home/hektorw3/domains/18na18.pl/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Notice: Uninitialized string offset: 0 w eval() (linia 6 z /home/hektorw3/domains/18na18.pl/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Notice: Uninitialized string offset: 1 w eval() (linia 6 z /home/hektorw3/domains/18na18.pl/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
W wieku 115 lat zmarła w USA w poniedziałek (17 grudnia) Dina Manfredini, uznana w Księdze rekordów Guinessa na początku grudnia za najstarszą żyjącą osobę na świecie - powiadomiła jej wnuczka Lori Logli.

Manfredini, mieszkanka USA pochodząca z Włoch, przed dwoma tygodniami została uznana za najstarszą osobę na świecie według rankingu Księgi rekordów Guinessa po tym, gdy 4 grudnia zmarła uznawana do tego dnia za najdłużej żyjącą 116-letnia Bessie Cooper, również ze Stanów Zjednoczonych.

Rodzina pani Mafredini relacjonowała, że kluczem do jej długowieczności było umiarkowanie oraz praca. Manfredini najpierw zajmowała się domem i dziećmi, a następnie zarabiała jako gospodyni domowa - aż do czasu, gdy skończyła 90 lat. Do wieku 110 lat mieszkała sama, dopiero potem znalazła się w domu opieki.

Obecnie najstarszym żyjącym człowiekiem na świecie jest Japończyk Jiroemon Kimura z Kioto. Urodził się on 19 kwietnia 1897 roku, zaledwie 15 dni później niż Manfredini - powiadomił rzecznik księgi Guinessa Robert Young.

Według rzecznika Kimura jest drugim najdłużej żyjącym mężczyzną, o jakim wiadomo od czasu, gdy rozpoczęto prowadzenie tego rodzaju statystyk.Dodaj artykuł za darmo