Wzrost liczby zachorowań na raka głowy I szyi!

×

Komunikat o błędzie

  • Notice: Uninitialized string offset: 2 w eval() (linia 6 z /home/hektorw3/domains/18na18.pl/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Notice: Uninitialized string offset: 0 w eval() (linia 6 z /home/hektorw3/domains/18na18.pl/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
  • Notice: Uninitialized string offset: 1 w eval() (linia 6 z /home/hektorw3/domains/18na18.pl/public_html/modules/php/php.module(80) : eval()'d code).
W ostatnich latach lawinowo wzrasta ilość osób chorych na nowotwór głowy i szyi. Lekarze wskazują na przyczyny zachorowań i ich objawy, które należy traktować poważnie.

W radiowej Jedynce na ten temat rozmawiali eksperci, którzy uważają, że nawet przedłużająca się infekcja i inne dolegliwości gardła mogą wskazywać na nowotwór. Najczęściej zdaża się tak, że objawy nie są łatwe do rozszyfrowania i dla większości wydają się normalne. Przede wszystkim chrypka, swędzenie w gardle, zawadzanie przy przełykaniu. Wydawać by się mogło, że to mało ważny szczegół, a jednak. Późniejsze wykrycie raka jest trudniejsze do wyleczenia i bardziej kosztowne.

Najczęstrzymi przyczynami nowotworów szyi i głowy jest spożywanie alkoholu i palenie papierosów. Tak na prawdę coraz młodsi ludzie są zagrożeni zachorowaniem. Eksperci informują, żeby nie bagatelizować nawet zwykłej infekcji gardła. Jeżeli zauważymy, że utrzymuje się ona dłużej niż 3 tygodnie, należy udać się do specjalisty.

W Warszawie w tym celu odbyła się debata na temat "2013 - rokiem walki z nowotworem głowy i szyi". Specjaliści podali najczęstrze nowotwory tj. rak krtani, jamy nosowej, czy jamy ustnej.Dodaj artykuł za darmo